Po ponad 80 latach przerwy, w październiku do księgarń trafi nowy odcinek przygód Kubusia Puchatka. Autorem opowieści zatytułowanej „Powrót Stumilowego Lasu” jest David Benedictus. Uzyskał on specjalną zgodę od właścicieli praw autorskich do książek Alana Alexandra Milne’a – pomysłodawcy cyklu o sympatycznym misiu.

W nowej książce powrócą wszyscy bohaterowie. Jeden z nich będzie jednak nieco odmieniony. Kłapouchy nie będzie już melancholijny i burkliwy, ale wesoły i aktywny. W książkach Milne’a jest około dwudziestu historyjek, w których Kłapouchy żali się. Nie chciałem, by stał się postacią zbyt nudną (...). W mojej książce są momenty, w których wysuwa się on na pierwszy plan i nie narzeka na to, co go spotyka - powiedział Benedictus w wywiadzie dla tygodnika „Sunday Times”.

Obie książki Milne’a o przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu, tj. „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, zostały przetłumaczone na pięćdziesiąt języków i stały się podstawą filmów Walta Disneya. Wokół Kubusia Puchatka wyrosła literatura dostrzegająca w nim filozofa, a nawet konsultanta do spraw zarządzania.