W sieci pojawił się zwiastun filmu „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. To oparta na faktach opowieść o młodym Zbigniewie Relidze, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. W rolę słynnego kardiologa wcielił się Tomasz Kot.

Film będzie miał premierę kinową 10 października. Oprócz Tomasza Kota na ekranie zobaczymy m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Piotra Głowackiego, Jana Englerta, Mariana Opanię, Kingę Preis i Sonię Bohosiewicz. Żonę profesora Religi zagra Magdalena Czerwińska.

Obraz Palkowskiego jest na liście 13 tytułów, które w dniach 15-20 września będą rywalizować w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Zdjęcia do filmu "Bogowie" powstawały jesienią 2013 roku. Większość scen zrealizowano w warszawskim Szpitalu Wolskim. Ta placówka "grała" klinikę kardiochirurgii w Zabrzu, w której 5 listopada 1985 roku dokonano pierwszego udanego przeszczepu serca w Polsce.

Gdy usłyszałem o tym, że będzie powstawał film o profesorze Relidze, od razu pomyślałem, że bardzo chciałbym w tym projekcie wziąć udział. To taki materiał, w którym każdy aktor chciałby wystąpić - mówił w rozmowie z dziennikarką RMF FM Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą wcielający się w rolę profesora Zbigniewa Religi Tomasz Kot. Produkcja dała mi warunki, które umożliwiły rzetelną pracę nad rolą. Że to wszystko trwało ponad pół roku. Spotykałem się z wieloma ludźmi, jeździłem po całym kraju. Mieliśmy szkolenie chirurgiczne - chodziło o to, żeby mieć ogólne pojęcie o tym, jakie są procedury, jak to wygląda wszystko, na czym tak na prawdę polega każda operacja, na czym polega otworzenie klatki piersiowej. Te wszystkie rzeczy spowodowały, że horyzont w mojej głowie znowu się poszerzył. To jest bardzo fajna wartość nabyta, wynikająca z tej pracy - opowiadał.