Nowa obsada, nowy reżyser, dobrze znany Człowiek-Pająk - 4 lipca trafia do polskich kin amerykańska produkcja "Niesamowity Spider-Man". W tytułową postać wcielił się Andrew Garfield, nominowany do Złotego Globu za rolę w filmie "The Social Network". Reżyserem nowej wersji filmu jest Marc Webb.

Film powinien spodobać się młodej publiczności, która ma okazję odetchnąć od wszędobylskich wróżek, czarodziejów i wampirów. Spider-Man, czyli Peter Parker, znów jest nastolatkiem, który chodzi do szkoły. Jako Człowiek-Pająk ma ogromny wdzięk z lekką nutą nonszalancji. Film ma szybkie tempo, dobre efekty specjalne, gęstą akcję, dowcipne dialogi i humor zmieszany z patosem, który jest równie strawny. Soczewki w masce Spider Mana zrobiła ta sama firma, która robi szkła dla NASA. Kto się dobrze przyjrzy, zobaczy w nich złotą pajęczą sieć.

Spektakularna scenografia z gwiazdorską obsadą

Zdjęcia do filmu "Niesamowity Spider-Man" rozpoczęły się w halach Sony Pictures Studios i w okolicach Los Angeles. Ekipa spędziła też kilka tygodni w Universal Studios, realizując sekwencje, rozgrywające się na nowojorskich ulicach oraz w okolicach Falls Lake. Laboratorium Oscorp wybudowano w należącym do Sony studiu nr 30 i było ono jednym z największym obiektów stworzonych na potrzeby filmu. Jego powierzchnia wyniosła ponad 1300 m2, a wybudowanie go zajęło ponad 12 tygodni. W związku z rozmiarem efektów kaskaderskich i efektów specjalnych, jakich wymagały sceny w Midtown Science High School, wnętrze szkoły zostało prawie w całości wybudowane w studiu nr 15. W największej hali zdjęciowej mieściły się cztery klasy, pięć korytarzy, łazienka, gabinet dyrektora oraz sekretariat.

Andrew Garfield, filmowy Peter Parker vel Spider-Man, jest laureatem nagrody BAFTA, został także nominowany do Złotego Globu za rolę w filmie "The Social Network". Ostatnio zadebiutował na Broadwayu w sztuce "Śmierć komiwojażera" w reżyserii Mike'a Nicholsa. Karierę rozpoczynał na deskach teatru, a w 2006 roku otrzymał nagrody Evening Standard i Critics Circle dla najbardziej obiecującego debiutanta. Rhys Ifans gra doktora Connorsa, zamieniającego się w Jaszczura. Otrzymał nominację do BAFTA za rolę w filmie Rogera Michella "Nothing Hill". Ifans przygotowywał się do roli dr Connorsa ucząc się funkcjonowania jak osoba z jedną ręką. Odwiedził także kilka laboratoriów naukowych, gdzie obserwował naukowców przy pracy. Studiował informacje na temat mutacji i spędzał czas z gadami obserwując ich reakcje. W filmie grają też m.in Emma Stone, Martin Sheen i Sally Field.

Spider-Man - bohater komiksów wydawnictwa Marvel stworzony przez Stana Lee i Steve'a Ditko, po raz pierwszy pojawił się w 1962 roku w ostatnim numerze komiksu "Amazing Fantasy". W związku z tym, że zrobił na czytelnikach olbrzymie wrażenie, nazwa komiksu została zmieniona na "Niesamowity Spider Man" i został on ponownie wydany w marcu 1963 roku.