Pisarz powieści sensacyjnych Tom Clancy zmarł w wieku 66 lat w szpitalu Baltimore. Informację potwierdził wydawca jego powieści.

Tom Clancy jest autorem takich bestsellerów jak "Polowanie na Czerwony Październik", "Suma wszystkich strachów" czy "Czas patriotów". Wszystkie te pozycje były serią przygód wykreowanej przez Clancy'ego postaci Jacka Ryana - analityka CIA i historyka.

"Polowanie" było jego pierwszą opublikowaną powieścią. Sprzedała się ona w ponad 5 mln egzemplarzy. Przetłumaczono ją na wiele języków.

Kilka z powieści Clancy'ego zostało zekranizowanych, w tym właśnie jego debiutancka książka. Główną rolę w filmie "Polowanie na Czerwony Październik" zagrał Sean Connery. W postać Jacka Ryana wcielił się Alec Baldwin. Później grali go Harrison Ford i Ben Affleck.

Clancy był doskonałym znawcą współczesnych realiów, tego jak działają siły zbrojne, agendy rządowe, znał się na wojsku i na broni kosmicznej. Przez lata był biznesmenem, miał też własną fabrykę gier komputerowych, których był wielkim fanem.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci pisarza. Wydawca jego powieści potwierdził jedynie, że Clancy zmarł w szpitalu w Baltimore, niedaleko miejsca, w którym mieszkał.