20 lat temu słuchacze RMF FM po raz pierwszy wzięli udział w plebiscycie Przebój Roku. Zwycięzcą okazał się Bryan Adams i jego doskonale znany i nadal popularny dziś filmowy przebój "Everything I Do" (I Do It For You).

W kolejnych latach laureatami tej corocznej muzycznej zabawy zostali m.in. Wet Wet Wet z utworem "Love Is All Around" z pamiętnej komedii "Cztery Wesela i Pogrzeb".

W 1995 roku bezkonkurencyjne okazało się nagranie "Gangsta's Paradise" w wykonaniu Coolio. To też był przebój filmowy, podobnie jak megahit "My Heart Will Go On" zaśpiewany przez Celine Dion w 1998 roku na potrzeby ścieżki dźwiękowej do Titanica.

A jak sytuacja prezentuje się w 2011 roku? Mamy kilku potencjalnych kandydatów do zdobycia pierwszego miejsca z Adele, Rihanną i Bruno Marsem na czele.

Silna jest też polska reprezentacja. Ponad 30 krajowych przebojów zaistniało w eterze w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Może wśród nich jest Przebój Roku 2011? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 1 stycznia 2012 roku o godzinie 18. na antenie radia RMF FM.

Zapraszam,

Marcin Jędrych