"Diuna" w reżyserii nominowanego do Oscara Denisa Villeneuve’a to kinowa adaptacja bestsellerowej książki Franka Herberta. Na ekranie plejada gwiazd. Zdjęcia do "Diuny" powstawały w Budapeszcie i w Jordanii. Premiera w grudniu 2020 r.

W latach 80. ekranizacji słynnej powieści Franka Herberta podjął się David Lynch. Teraz do kina przenosi tę historię nominowany do Oscara Denis Villeneuve, twórca filmów "Nowy początek" czy "Blade Runner 2049". W obsadzie jego wersji są m.in Zendaya, Rebecca Ferguson, Timothee Chalamet, Josh Brolin, Jason Momoa, Oscar Isaac, Stellan Skarsgard i Javier Bardem.

Jak przypominają Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures, "Diuna" opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest laureat Oscara Hans Zimmer. Zdjęcia kręcone były w Budapeszcie i w Jordanii. Operatorem filmu jest nagrodzony Oscarem Greig Fraser, autor zdjęć do filmów "Lion. Droga do domu" czy "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". Premierę "Diuny" zaplanowano na grudzień 2020 r.

Opracowanie: