Adele i Lana del Rey zrzuciły Gotye na 3. miejsce polskiej listy bestsellerów płytowych. Album mieszkającego w Australii Belga "Making Mirrors" przez kilka ostatnich tygodni był absolutnie nie do pobicia.

Najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce jest obecnie wydawnictwo "21" brytyjskiej wokalistki Adele. Płyta zawierająca takie przeboje jak "Rolling In The Deep", "Someone Like You" czy "Set Fire To The Rain" znalazła już na świecie 19 milionów nabywców.

Na 2. miejscu polskiej listy figuruje 25-letnia amerykańska sensacja Lana del Rey z albumem "Born To Die". Odwołania do stylistyki Nancy Sinatry czy choćby Dusty Springfield okraszone zostały pełną rozmachu produkcją, momentami ocierającą się o pompatyczność w stylu Hurts - pisze w recenzji płyty Interia.pl.

Najwyżej notowaną w tym tygodniu nowością jest powrotny longplay "Roses" (recenzja) słynnej irlandzkiej grupy The Cranberries na miejscu 6.

Na 19. pozycji debiutuje z kolei nowy album gruzińskiej wokalistki Katie Meluy, zatytułowany "Secret Symphony". 31. pozycja to nowość od zespołu Sofa - płyta "Hardkor i Disko".

Nie zrobiła furory Edyta Górniak z długo oczekiwanym wydawnictwem "My". Longplay figuruje na 13. pozycji zestawienia (spadek z 10.).