Wszystko wskazuje na to, że Edyta Górniak zaśpiewa hymn na otwarciu piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce w 2012 r. - twierdzi "Super Express". Tworzona jest lista artystów, którzy mogą uświetnić to sportowe święto.

Posłuchaj, jak Górniak śpiewała w Korei

Górniak miałaby szanse na rehabilitację po występie na mistrzostwach w Korei w 2002 - wtedy Górniak zaśpiewała niezbyt udaną wersję Mazurka Dąbrowskiego. Powstała nawet teoria, że przez to nasi chłopcy nie poradzili sobie na boisku najlepiej.

Powoli już zastanawiamy się nad galą na otwarcie Euro 2012, gdyż jak wiadomo pierwszy mecz jest w Warszawie. Mamy pewne typy co do gwiazdy śpiewającej hymn podczas ceremonii otwarcia, ale jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić - mówi Juliusz Głuski ze spółki Euro 2012.

To bardzo dobry pomysł! Edyta ma przepiękny i bardzo głęboki głos! Co prawda, źle wypadła wtedy, jednak to nie była jej wina, to był wynik złej aranżacji. Ja myślę, że śpiewanie hymnu do EURO 2012 to świetny pomysł, tym występem mogłaby się zrehabilitować - zachęca gwiazdę były bramkarz kadry Radosław Majdan.

Majka Sablewska, menedżerka Górniak, twierdzi, że kiedy padnie taka propozycja poważnie, bardzo poważnie się nad nią zastanowimy. Jednak jest jeden warunek: by artystka mogła wykonać własny utwór.