Stanisław Jędryka, reżyser filmu "Podróż za jeden uśmiech", kończy 80 lat. Kino Iluzjon w Warszawie przygotowało z tej okazji weekendowy przegląd jego filmów.

Stanisław Jędryka jest scenarzystą i reżyserem znanym z realizacji filmów i seriali dla młodzieży, które weszły do klasyki. To m.in "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana" czy też "Szaleństwo Majki Skowron". Artysta w swoim dorobku realizował również obrazy skierowane do widzów dorosłych. Jego pełnometrażowy debiut fabularny - " Dom bez okien", z plejadą gwiazd polskiego kina, ubiegał się o Złotą Palmę w Cannes. Pokazywany był również na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, gdzie walczył o Złote Lwy. To opowieść o prowincjonalnym zespole cyrkowym, które ma już najlepsze dni za sobą. W filmie zagrali m.in Danuta Szaflarska, Jan Świderski, Tadeusz Fijewski, Wiesław Gołas, Elżbieta Czyżewska i Józef Kondrat.

W przeglądzie twórczości reżysera, który odbędzie się w dniach 26 - 28 lipca, oprócz wspomnianych tytułów, będzie można zobaczyć m.in.: "Koniec wakacji", "Paragon, gola!", "Powrót na ziemię" i "Amnestię".

PLAN PROJEKCJI:


26. VII (s); godz. 20.00 - POWRÓT NA ZIEMIĘ
27. VII (s); godz. 13.15 - PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH
27. VII (s); godz. 15.15 - DO GÓRY NOGAMI
27. VII (s); godz. 20.00 - DOM BEZ OKIEN
28. VII (s); godz. 11.30 - KONIEC WAKACJI
28. VII (s); godz. 13.30 - PARAGON GOLA!
28. VII (s); godz. 15.30 - PORWANIE
28. VII (s); godz. 17.30 - AMNESTIA