Zmiana turnusów wakacyjnych i piękna pogoda zachęcająca do wyjazdu poza miasto niestety nie sprzyja kierowcom. W wielu miejscach na północy kraju od rana tworzą się gigantyczne korki. Najgorzej jest na S3 z południa Polski w stronę Świnoujścia.

13:20 10-kilometrowy korek na drodze krajowej nr 7 z Elbląga w kierunku Gdańska - informujecie na Gorącą Linię RMF FM.

12:40 Kto może, niech omija S3. Na trasie w kierunku Świnoujścia tworzy się gigantyczny korek - ostrzegacie nas na Gorącą Linię RMF FM. Słuchacz RMF FM Rafał, który pokonał tę trasę w przeciwnym kierunku twierdzi, że jest tylko kilka miejsc, gdzie ruch jest w miarę płynny. Od Sulejowa do Międzyrzecza przejadą i znowu zakorkowane. I od Międzyrzecza do Gorzowa też się tam trochę przejedzie i znowu się zakorkowuje przed Gorzowem. Wszystko stoi. Obliczają, że na 6 godzin będzie stania jakby ktoś chciał dojechać do Świnoujścia - mówi pan Rafał.

11:46 Seria wypadków na autostradzie A4. Zablokowany jest jeden pas w Gliwicach w kierunku Katowic. Na wysokości zjazdu do Pyskowic jeden samochód wpadł do rowu, drugi wbił się w bariery. Kłopoty też na A4 w kierunku Wrocławia. Przed bramkami poboru opłat doszło do wypadku. W zderzeniu dwóch aut ranne zostały dwie osoby. 100 metrów dalej zderzyły się kolejne dwa samochody, ale nikt nie ucierpiał.

10:21 Dwie godziny trzeba czekać w Łowiczu na wjazd na autostradę A1 w Gdańsku - alarmujecie na Gorącą Linię RMF FM.

09:20 W nawet czterokilometrowym korku utkniecie na krajowej "siódemce" pomiędzy Nowym Dworem a Elblągiem. W Komorowie Żuławskim zderzyły się dwa samochody. Pas w kierunku Elbląga jest w tej chwili zablokowany.

09:00 Ogromne korki przed wjazdem na autostradę A1 w Nowej Wsi koło Torunia. Informację z Gorącej Linii RMF FM potwierdził nasz reporter Piotr Bułakowski. Teraz kierowcy czekają tam ponad 45 minut. Zarząd autostrady powiedział reporterowi RMF FM, że wszystkie bramki wjazdowe są otwarte, a do pracy przy nich skierowano dodatkowe osoby. Ruch jest jednak bardzo duży. A biorąc pod uwagę, że to dopiero początek wyjazdów - korek z każdą godziną może być większy. Kierowcom radzimy skorzystać z dróg wojewódzkich albo drogą krajową nr 15 dojechać do Ostródy i nad morze pojechać krajową "siódemką".

08:50 Potężne korki na głównych trasach w Zachodniopomorskiem. Utknięcie między innymi na A6 przed węzłem Kijewo i dalej w stronę Świnoujścia - to już trasa S3 - za węzłem Kijewo aż do węzła Tczewska.