RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wypadek na przejeździe kolejowym. Jedna osoba nie żyje

Publikacja: Piątek, 14 stycznia (12:02) Aktualizacja: Piątek, 14 stycznia (12:00)

Jedna osoba zginęła, a jedna została ranna w wypadku w miejscowości Widełka w powiecie kolbuszowskim na Podkarpaciu. Bus wjechał pod szynobus. Pociąg się wykoleił i stanął w płomieniach.

Do tragicznego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Widełka na Podkarpaciu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca dostawczego citroena wjechał na przejazd kolejowy bez zapór i zderzył się z szynobusem relacji Rzeszów - Kolbuszowa. Pociąg wykoleił się, po czym stanął w płomieniach.

Ogień został już opanowany. Na miejscu działania prowadziło 12 zastępów straży pożarnej - mówi Marcin Betleja z podkarpackiej straży pożarnej.

W wypadku poważnie ranny został kierujący citroenem. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. 

Szynobusem podróżowało 7 pasażerów oraz maszynista i kierownik pociągu. Do szpitala została przewieziona jedna z pasażerek szynobusa.  


Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: