RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

We wsi Dormowo rozszczelnił się gazociąg

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Do groźnej awarii doszło we wsi Dormowo w województwie wielkopolskim. Rozszczelnił się tam gazociąg. Trzeba było ewakuować mieszkańców. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Nastąpiło rozszczelnienie gazociągu średniego ciśnienia. To gazociąg krajowy, którego prace nadzoruje firma Gaz-System. Jej pracownicy przyjechali na miejsce - powiedział w rozmowie z RMF FM pomocnik dyżurnego operacyjnego województwa Artur Nowak.

Na miejsce przyjechała też straż pożarna, by móc zabezpieczyć teren.

W gazociągu jest ciśnienie 30 atmosfer. Byłoby groźnie, gdyby doszło do wybuchu - potwierdził Nowak. Dlatego zdecydowano o ewakuacji całej wsi. To około 200 osób. Zostały skierowane do podstawionych autobusów - dodał pomocnik dyżurnego.

Na razie nic nie wiadomo o przyczynach awarii. 

(mal)

Źródło: RMF FM
Tagi: straż

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: