RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uszkodzone dachy, połamane konary... Ponad 150 interwencji po nawałnicach w woj. śląskim

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Śląscy strażacy mają pracowity wieczór - po dzisiejszych nawałnicach interweniowali już ponad 150 razy. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z Wodzisławia Śląskiego i okolic.

W Wodzisławiu Śląskim wichura całkowicie zerwała lub uszkodziła 8 dachów, m.in. na budynku policji. Połamane drzewa i zerwane konary uszkodziły kilka samochodów. W sumie do powalonych drzew strażacy wyjeżdżali ponad 80 razy. Cały czas napływają nowe zgłoszenia o zalanych piwnicach w mieście i okolicy. 

Ponad 20 interwencji podjęli po nawałnicach tyscy strażacy. Podobną liczbę zgłoszeń odnotowano w Rybniku - tam trzeba było usuwać połamane konary i wypompowywać wodę z zalanych piwnic. 


(mn)

Źródło: RMF FM
Tagi: pogoda

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: