RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tragiczny wypadek przy budowie linii energetycznej, 1 osoba nie żyje

Publikacja: Piątek, 26 października (12:51) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Błąd dyspozytora lub złe zabezpieczenie prac przy linii wysokiego napięcia – to prawdopodobne przyczyny tragedii w Ulinie Wielkiej w Małopolsce. W czasie budowy linii energetycznej prąd śmiertelnie poraził jednego z elektromonterów. Drugi z mężczyzn trafił do szpitala. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Reporterzy RMF FM ustalili, że w budowanej sieci płynął prąd o napięciu co najmniej 15 tysięcy woltów. Nie wiedzieli o tym pracownicy. Jeden z nich dotknął przewodów i został porażony.

Życie drugiego z pracujących przy budowie linii mężczyzn nie jest zagrożone. Lekarze informują, że jego stan jest stabilny.

Przyczyny wypadku bada już  prokuratura w Miechowie. 


Źródło: RMF FM
Tagi: wypadek

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: