Do zdarzenia doszło przed godziną 1 w nocy. Jak informuje rzecznik KGHM Polska Miedź Jolanta Piątek, to był "samoistny wstrząs".
Górników, którzy przebywali wówczas na poziomie G7 udało się ewakuować po 10 minutach od rozpoczęcia akcji ratunkowej. Ich życiu nic nie zagraża: doznali lekkich potłuczeń i lekkich zadrapań.
Nie wiadomo, jakie są zniszczenia pod ziemią. Ich oceną zajmie się specjalna komisja.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
(mal)