RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Problemy z połączeniami kolejowymi w okolicach polsko-czeskiej granicy w Śląskiem

Autor: Publikacja: Wtorek, 14 lipca (09:07) Aktualizacja: Wtorek, 14 lipca (09:00)

Utrudnienia dla podróżujących koleją w rejonie Chałupek przy polsko-czeskiej granicy w Śląskiem. Część podróżnych musi korzystać z zastępczych autobusów. Niektóre pociągi kierowane są na objazdy.

Około czwartej rano na stacji w Chałupkach doszło do uszkodzenia trakcji. Co więcej, w lokomotywie przejeżdżającego pociągu połamał się pantograf. Zablokowane zostały tory, dlatego na odcinku Chałupki - Krzyżanowice pasażerów wożą autobusy.

Podobnie jest z odcinkiem od Chałupek do czeskiego Bohumina. Dotyczy to jednak tylko pasażerów korzystających z lokalnych połączeń.

Pociągi intercity kierowane są na objazdy.


Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: