RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Porzucone beczki pod Środą Wielkopolską. Jest śledztwo

Autor: Publikacja: Wtorek, 12 stycznia (13:15) Aktualizacja: Wtorek, 12 stycznia (13:00)

Prokuratura w Środzie Wielkopolskiej wszczęła śledztwo w sprawie znalezionych w poniedziałek na polu w Elżbietowie pojemników z chemikaliami. Nieznani sprawcy porzucili tam około 50 beczek.

Wstępna analiza strażaków z jednostki chemicznej, którzy pracowali przy zabezpieczeniu chemikaliów, mówi o substancjach wykorzystywanych przy produkcji tworzyw sztucznych.

Dla śledczych to ważny trop w kwestii namierzenia sprawcy porzucenia odpadów.

Próbki gleby z opuszczonego gospodarstwa, gdzie znaleziono beczki, pobrali też inspektorzy WIOŚ. Chcą mieć pewność czy nie doszło do wycieku.

Sprawą zajmuje się też powiatowy wydział zarządzania kryzysowego ze Środy Wielkopolskiej.

Jeśli nie uda się namierzyć sprawcy - albo właściciela gruntu - usunięcie chemikaliów z opuszczonej posesji spadnie na barki samorządu.    

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: