Prawdopodobnie maszynista pociągu relacji Katowice - Gdynia Główna, który jechał od strony Olsztyna nie zauważył sygnału do zatrzymania się na przerwę techniczną. Przez to znalazł się na jednym torze z pociągiem Regio z Elbląga.
Maszynistom na szczęście udało się wyhamować w porę oba składy. Przestraszeni pasażerowie przesiedli się do komunikacji zastępczej, ruch na torowisku został wznowiony po godz. 23. Sprawą zajęła się już prokuratura.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.