Z ustaleń śledczych wynika, że policjantka miała kupić 54 fałszywe faktury. Opiewały one na sumę ponad miliona 200 tysięcy złotych. Kobieta wyłudziła w ten sposób 232 tysiące złotych.
Oficer Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Stołecznej Policji z kilkunastoletnim stażem bez zgody przełożonych prowadziła pozasłużbową działalność gospodarczą. Faktury wystawiane były m.in. na jej warsztat samochodowy.
Prokuratura Regionalna w Warszawie zdecydowała o zawieszeniu funkcjonariuszki w czynnościach, a komenda wszczęła postępowanie dyscyplinarne, po którym policjantka ma być zwolniona ze służby.
Kobietę zatrzymano w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej, która wystawiała podrobione faktury. Ich wartość wynosi co najmniej miliard złotych.