Do wypadku doszło na poziomie 350 metrów. Jak powiedziała nam rzeczniczka kopalni, w czasie przejazdu przez rozjazd torów wykoleił się jeden z wagonów, którym górnicy jechali na miejsce pracy.
7 osób z potłuczeniami i otarciami trafiło do szpitala na badania. Najprawdopodobniej zostaną po nich wypisane do domów.
O zdarzeniu poinformowano Wyższy Urząd Górniczy, Prokuraturę i Państwową Inspekcję Pracy.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
(mn)