RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Awaria w hucie w Dąbrowie Górniczej. Kłęby brązowego dymu nad miastem

Autor: Publikacja: Piątek, 7 lutego (14:16) Aktualizacja: Piątek, 7 lutego (14:00)

Awaria wielkiego pieca w hucie Arcelor Mittal w Dąbowie Górniczej. Kłęby brązowego dymu unosiły się nad miastem i były widoczne z dużej odległości.

Na skutek awarii pył wydobywał się przez kilkanaście minut z instalacji wielkiego pieca. Były to tlenki żelaza, grube frakcje pyłów - przekazała nam rzeczniczka koncernu. Podkreśliła, że w hucie natychmiast podjęto decyzję o hamowaniu wielkiego pieca do minimalnych parametrów.

Zakład wyjaśnia przyczyny awarii. Spółka poinformowała o niej Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach i Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jak dużo zanieczyszczeń zostało wyemitowanych do atmosfery.

SPRAWDŹ: 4-tygodniowa dziewczynka z Malborka w śpiączce farmakologicznej. Dziś przesłuchanie rodziców

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: