Jana Lutteropp, 20-letnia turystka z Niemiec, której rekin odgryzł prawe ramię, zmarła w szpitalu w Honolulu. Kobieta została zaatakowana tydzień temu, podczas nurkowania na Hawajach.

Rzeczniczka szpitala Maui Memorial Medical Center w Honolulu, Carol Clark powiedziała, że mimo natychmiastowej pomocy lekarskiej i podłączenia  do aparatury podtrzymującej życie, Lutteropp nie udało się uratować. Stan kobiety przez ostatnie dni stale się pogarszał.

Policji prowadzącej dochodzenie w sprawie tej tragedii nie udało się ustalić, do jakiego gatunku należał rekin, który zaatakował turystkę u wybrzeży wyspy Maui. Wiadomo, że w momencie ataku rekina kobieta nurkowała w odległości około 90 metrów od brzegu przy pomocy popularnej "fajki", umożliwiającej oddychanie przy zanurzonej głowie.

Władze stanowe Hawajów zamierzają w ciągu najbliższych 2 lat przeprowadzić badania liczby i szlaków przemieszczania się rekinów na wodach w pobliżu archipelagu. Od początku ubiegłego roku notuje się bowiem coraz więcej przypadków ataków rekinów na ludzi.