Zupełnie niespodziewanie skończyły się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania ludzkich szczątków znajdujących się na polu w północno-wschodniej Anglii. Rzekome resztki dużego palca u nogi, która zaniepokoiły okoliczną mieszkankę, okazały się być ziemniakiem.

Jak poinformowała w piątek policja hrabstwa Northumberland, we wtorek wieczorem dostała zgłoszenie o domniemanych ludzkich szczątkach, które zauważyła podczas spaceru z psem pewna kobieta. Przesłała ona policji zdjęcie wystającego z błota dużego palca u stopy.

Wyspecjalizowane ekipy z psami natychmiast wyruszyły przeszukiwać pole w rejonie Winlaton w Gateshead, jednak zamiast ciała znalazły wystającą spod ziemi bulwę ziemniaka.

Osoba, która to zgłosiła, była bardzo zaniepokojona i na zdjęciu, które nam przysłała, wyglądało na to, że to mogą być ludzkie szczątki. Było już ciemno, gdy dostaliśmy wezwanie, więc musieliśmy wysłać ekipy poszukiwawcze, aby odnaleźć miejsce zdarzenia i wykluczyć jakąkolwiek pomyłkę. Ekipa poszukiwawcza chichotała, gdy zdała sobie sprawę, że to ziemniak, ale zgłoszenie zostało zrobione w dobrej wierze i możemy tylko pochwalić czujność kobiety, która to zrobiła - powiedział inspektor Phil Hamlani z policji hrabstwa Northumberland.

Funkcjonariusz zaapelował do każdego, kto znajdzie się w podobnej sytuacji, by na wszelki wypadek wezwał policję, dodając: Jeśli okaże się, że to warzywo, nasze psy policyjne podziękują ci za smakołyk.