​W związku z zamachami w Brukseli serwis Facebook uruchomił funkcję "Raportów o bezpieczeństwie" (ang. Safety Check) umożliwiającą poinformowanie znajomych o swoim bezpieczeństwie lub sprawdzenie ich sytuacji w momencie kryzysowych wydarzeń.

To łatwe w użyciu narzędzie, umożliwiające poinformowanie znajomych o tym, że jesteśmy bezpieczni, a także sprawdzenie ich sytuacji w trakcie katastrofy naturalnej lub innego kryzysu. W 2015 roku ponad 950 milionów ludzi otrzymało powiadomienie, że ich znajomi i bliscy byli bezpieczni w sytuacji kryzysowej - poinformowano w komunikacie.

W dokumencie podkreślono, że w kilku ostatnich miesiącach Facebook aktywował funkcję "Raportów o bezpieczeństwie" kilkukrotnie np. podczas trzęsień ziemi w Indiach i na Tajwanie, a także po zamachach terrorystycznych w Paryżu czy w Ankarze.

"Czarny dzień dla Belgii"

Premier Belgii Charles Michel potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne, że w Brukseli doszło do dwóch zamachów: na lotnisku oraz na stacji metra Maelbeek. To czarny dzień dla naszego kraju - powiedział na konferencji prasowej. Obawialiśmy się, że to się wydarzy - przyznał Michel.

W związku z zamachami w stolicy Belgii władze wielu europejskich krajów zaostrzyły środki bezpieczeństwa na lotniskach, a niektóre na granicach i w środkach transportu publicznego.

(MRod)