Wybuch w fabryce amunicji w USA
Publikacja: Środa, 12 kwietnia (06:10)
Aktualizacja: Środa, 12 kwietnia (06:00)
Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne na skutek wybuchu w największej w USA wojskowej wytwórni amunicji strzeleckiej w mieście Independence w stanie Missouri. Taką informację podała rzeczniczka sił lądowych USA.
Zajmujące teren blisko 16 kilometrów kwadratowych państwowe zakłady LCAAP (Lake City Army Ammunition Plant) w Independence produkują naboje do broni strzeleckiej wszystkich używanych w siłach zbrojnych USA kalibrów. Mieści się tam również NATO-wski ośrodek testowania broni i amunicji.
(mn)