RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wybuch w fabryce amunicji w USA

Publikacja: Środa, 12 kwietnia (06:10) Aktualizacja: Środa, 12 kwietnia (06:00)

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne na skutek wybuchu w największej w USA wojskowej wytwórni amunicji strzeleckiej w mieście Independence w stanie Missouri. Taką informację podała rzeczniczka sił lądowych USA.

Zajmujące teren blisko 16 kilometrów kwadratowych państwowe zakłady LCAAP (Lake City Army Ammunition Plant) w Independence produkują naboje do broni strzeleckiej wszystkich używanych w siłach zbrojnych USA kalibrów. Mieści się tam również NATO-wski ośrodek testowania broni i amunicji. 

(mn)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: USA

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: