Urząd Komunikacji Elektronicznej nie może ustalać ceny dostępu do internetu - uznała Komisja Europejska. Bruksela stwierdziła, że prezes UKE nie przedstawił przekonywujących dowodów ma to, że regulacja tego rynku jest konieczna dla utrzymania warunków konkurencji.

Urząd Komunikacji Elektronicznej nie morze ustalać ceny dostępu do internetu - uznała Komisja Europejska. Bruksela stwierdziła, że prezes UKE nie przedstawił przekonywujących dowodów ma to, że regulacja tego rynku jest konieczna dla utrzymania warunków konkurencji.

KE przypomniała, że żaden z tego typu rynków na terenie Unii Europejskiej nie jest regulowany. Komisja Europejska zdecydowała, że polski Urząd Komunikacji Elektronicznej musi się wycofać ze swoich planów uregulowania rynku usług wymiany internetowej, ponieważ ten rynek jest konkurencyjny - stwierdził rzecznik KE Jonathan Todd.

Ceny dostępu do internetu szerokopasmowego w Polsce nie są zbyt wysokie i wciąż spadają. Zdaniem ekspertów decyzja Brukseli nie odbije się na kieszeni polskich internautów.