Swietłana Chorkina, celebrytka i była rosyjska gimnastyczka i została urzędniczką wysokiego szczebla. Kobieta będzie kontrolować wypełnianie zarządzeń prezydenta. Wiele osób podejrzewa, że jej nominacja to efekt romansu z głową rosyjskiego państwa.

Wysoki kremlowski urzędnik powiedział agencji RBK Daily, że Chorkina obejmie stanowisko referenta w kremlowskim wydziale nadzorującym wypełnianie poleceń prezydenta. Będzie nie tylko kontrolować innych, ale również  informować głowę państwa o wynikach swojej pracy.

Swietłana Chorkina była dwukrotną mistrzynią olimpijską w gimnastyczne artystycznej. Karierę sportową zakończyła w 2004 roku i od razu wystąpiła w roli prowadzącej  program "Dom-1" , który był kopią znanego w  Polsce reality show "Big Brother".

Na zaproszenie magazynu "Maxim" Chorkina wzięła udział w erotycznej sesji fotograficznej. To nie przeszkodziło jej w rozpoczęciu politycznej kariery w szeregach partii władzy. W 2007 roku została deputowaną do Dumy z obwodu biełgorodzkiego. Była w grupie tzw. "aniołków Putina" - pięknych byłych sportsmenek, które wciągnał on do polityki.

Była wówczas zmuszona opublikować swoje zeznanie majątkowe. Okazało się wtedy, że była sportsmenka posiada 3 działki budowlane , dom, trzy mieszkania  oraz samochodów Honda HR-V, Hyundai Tucson 2.0 CLS, Lexus RX 350.

Putin i kobiety

Rosyjski prezydent Władimir Putin wielokrotnie był podejrzewany o zdradzanie swojej żony. Głośno było o jego rzekomym romansie i nawet ślubie z Aliną Kabajewą, sportsmenką  i deputowaną Dumy z ramienia Jednej Rosji. Według brukowej prasy Kabajewa miała nawet urodzić Putinowi dziecko.

W Rosji powtarza się również plotki, że małżeństwo Putina od dawna jest fikcją , a jego żona Ludmiła żyje w jednym z prawosławnych klasztorów. Podobno opuszcza go tylko w nadzwyczajnych sytuacjach i wtedy można ją zobaczyć u boku męża.