Prezydent USA Donald Trump uznał za niesprawiedliwą decyzję amerykańskiej sieci luksusowych sklepów Nordstrom o zaprzestaniu sprzedaży linii odzieży, butów i dodatków sygnowanych przez jego córkę, Ivankę Trump. Prezydent skrytykował firmę na Twitterze.

Moja córka Ivanka została tak niesprawiedliwie potraktowana przez Nordstrom. To wspaniała osoba - zawsze zachęca mnie, żeby dobrze czynić. Straszne! - głosi tweet Trumpa.

W ubiegłym tygodniu Nordstrom zakomunikował, że zaprzestanie w nowym sezonie sprzedaży produktów marki Ivanka Trump. Firma twierdzi, że podjęła decyzję wyłącznie na podstawie wyników marki, w ramach regularnej aktualizacji listy dostawców. Przedstawiciele sieci, która liczy 350 sklepów w USA i Kanadzie, nie skomentowali tweetu prezydenta. Komentarza odmówiła także rzeczniczka Ivanki Trump.

Nordstrom znalazł się na liście firm powiązanych z Trumpem, do których bojkotu zachęca internetowa kampania Grab Your Wallet. Są na niej także m.in. wielkie sieci domów towarowych Macy's i Bloomingdale's.

Agencja Reutera zauważa, że od zwycięstwa w wyborach prezydenckich w listopadzie ub. roku Trump odnosił się już na Twitterze bezpośrednio do różnych firm. Po raz pierwszy zdarzyło się jednak, że skrytykował przedsiębiorstwo powiązane biznesowo z jego rodziną.

(mal)