RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tragedia w Tatrach. Zginęło dwoje turystów

Autor: Publikacja: Piątek, 29 listopada (11:14)

Dwoje ukraińskich wspinaczy zginęło w słowackich Tatrach. Ofiary to 67-letni mężczyzna i 30-letnia kobieta. Do tragicznego wypadku doszło w rejonie Łomnicy.

Ofiary spadły z dużej wysokości.

Zgłoszenie o wypadku słowaccy ratownicy otrzymali w czwartek. Ze względu na złe warunki pogodowe, padający śnieg i ograniczoną widoczność, w akcji ratunkowej nie można było użyć śmigłowca.

W góry ruszyło 14 ratowników. Po dotarciu na miejsce ratownicy znaleźli dwa ciała. Okazało się, że ofiary to Ukraińcy: 67-letni mężczyzna i 30-letnia kobieta.

Ratownicy przetransportowali ciała do kostnicy w Nowym Smokowcu.

ZOBACZ: Nocna akcja ratowników TOPR. Trójka turystów utknęła w Tatrach Wysokich

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: