​Jeden z najbardziej poszukiwanych brytyjskich przestępców został zatrzymany na Malcie. Christopher Guest More 16 lat temu dopuścił się brutalnego morderstwa, gdy zabił ojca dwójki dzieci na ich oczach.

W 2003 roku czterech mężczyzn napadło na gospodarstwo Briana Watersa w Cheshire. Waters miał długi narkotykowe, których nie był w stanie spłacić. Napastnicy chcieli go ukarać za zwłokę. Waters był bity batem, podpalany, wieszany do góry nogami, a także gwałcony metalowym prętem. Wszystkiemu przyglądały się jego dorosłe dzieci - syn Gavin i córka Natalie. Przestępcy trzymali ich na muszce.

Po brutalnych torturach mężczyzna zmarł. Policja zatrzymała wkrótce trzech przestępców. James Raven, Ottis Matthews i John Wilson usłyszeli zarzuty dożywocia. Policja przez lata ścigała czwartego napastnika - Christophera Guesta More’a.

W kwietniu More trafił na europejską listę osób poszukiwanych. Był podejrzewany nie tylko o zabójstwo Watersa, ale także o próbę zamordowania innego mężczyzny, a także więzienie innej ofiary.

Jak informuję brytyjskie media, More został zatrzymany na północy Malty. Czekaliśmy bardzo długo na ten moment. Nie chcieliśmy zrezygnować z naszych poszukiwań. Inni uciekinierzy powinni uważać i pamiętać, że brytyjscy śledczy nie ustępują - powiedział Graham Roberts z Narodowej Agencji ds. Przestępczości.

More był przez lata członkiem brytyjskich gangów. Był także informatorem BBC i pracował ze stacją przy tworzeniu programów o zorganizowanej przestępczości w Wielkiej Brytanii. 

Opracowanie: