RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szwecja: Pociąg wjechał w stado reniferów

Autor: Publikacja: Wtorek, 14 stycznia (19:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pasażerski pociąg jadący przez północną Szwecję wjechał w stado reniferów w pobliżu osady Kaitum. Jak informuje krajowa Administracja Transportu, 48 zwierząt zginęło.

W Laponii, gdzie doszło do wypadku, hodowla reniferów jest jednym z filarów gospodarki. Zabite stado szło po zaśnieżonych torach w tym samym kierunku, w którym jechał pociąg. Zwierzęta po kolei wpadały pod koła.

Jeśli jedzie się samochodem za reniferem, zwierzę biegnie przed pojazdem i nie usunie się na bok. Pociąg potrzebuje ponad kilometra, aby się zatrzymać - tłumaczył szef Szwedzkiej Administracji Transportu.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: Szwecja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: