​Amerykańska aktywistka na rzecz ochrony środowiska Erin Brockovich została aresztowana pod zarzutem prowadzenia łodzi po pijanemu na jeziorze Mead w stanie Nevada w USA - poinformowała lokalna policja. Kobieta, którą w 2000 roku zagrała Julia Roberts, miała problem z zacumowaniem do portu.

Brockovich została aresztowana w ubiegły piątek. Jak wynika z policyjnego raportu, miała we krwi ponad dwa razy więcej alkoholu, niż zezwala na to prawo (dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi dla prowadzących pojazdy to 0.8 promila). Brockovich również mieć problem z zacumowaniem swojej motorówki w porcie.

Nie była pewna, jak manewrować łodzią do stacji dokującej - mówił rzecznik prasowy Edwin Lyngar z Departamentu Przyrody w Nevadzie. To prosta rzecz, jeśli jesteś w stanie jasno myśleć. Ale jeśli dodać alkohol i niedostateczną znajomość terenu, wszystko to może powodować poważne problemy - dodał.

Aktywistka została wypuszczona z aresztu po wpłaceniu tysiąca dolarów kaucji.

Erin Brockovich jest znana jako aktywistka na rzecz ochrony środowiska. W 2000 roku powstał film oparty na jej historii. Główną rolę zagrała w nim Julia Roberts. Za tę kreację aktorka otrzymała Oscara.