Słodka zemsta na komorniku w wykonaniu Brytyjczyka, któremu urzędnik groził konfiskatą mienia. Mężczyzna nagrał film i umieścił go w internecie.

Brytyjczyk wręczył komornikowi worek wypleniony bilonem. W środku znajdowały się 423 funty, których zapłaty domagał się urzędnik. Karą było dla niego dokładne zliczanie pieniędzy. Na filmie wyraźnie widać wyraźnie jego złość, zakłopotanie, delikatny protest i pogodzenie się z losem.

Jak Kuba Bogu...

Miał zapłacić 750 zł kosztów sądowych. Przyniósł dwa worki groszówek

Nietypowy sposób zapłaty za koszty sądowe. 34-latek, który miał uiścić 750 zł, przyniósł do sądu w Ostrowie Wielkopolskim dwa worki pełne groszówek – czytamy na ostrow24.tv. W sumie ważyły 30 kilogramów. Musiała interweniować policja. czytaj więcej

Niepotrzebnie utrudniasz mi prace - skarży się komornik. Ty też nie musiałeś grozić, że zabierzesz mi samochód, wiedząc ze to niemożliwe - broni się obywatel.

Obaj panowie nie stracili nerwowców. Udało im się też zachować anonimowość. Nagranie tej w sumie kulturalnej wymiany trafiło na portal poświęcony miedzy innymi nadgorliwym komornikom z Birmingham, którzy nie cieszą się na Wyspach nadmierną popularnością.

Edukacja w terenie

Filmy, które zasługują na szczególną uwagę, przedstawiają interwencje komorników, którzy nie spodziewając się tego, pukają do domów prawników i adwokatów. Rozmowa mająca na celu spłacenie długu z kimś, kto doskonale zna się na prawie, potrafi przybrać fascynujący obrót.