Dyrekcja oddziału służby zdrowia w Grosseto w środkowych Włoszech zawiesiła w obowiązkach dwóch lekarzy i pięciu pielęgniarzy. Pracownicy szpitala zamieścili na Facebooku swoje zdjęcia z zabawy, którą urządzili sobie na oddziale intensywnej terapii. Na fotografiach widać, jak palą papierosy w pobliżu pacjentów.

Skandaliczne zachowanie personelu medycznego ze szpitala "Misericordia e dolce" ujawnił miejscowy dziennik z Toskanii, który zareagował na sygnał od czytelniczki, oburzonej fotografiami. Kobieta znalazła na profilu jednego z pracowników kliniki zdjęcia siedmiu pracowników oddziału, którzy dla żartów obwiązują się bandażami, oblepiają plastrami i palą papierosy na oddziale, gdzie leżą także pacjenci w stanie śpiączki.

W reakcji na artykuł wobec pracowników wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Wszyscy zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków. Według dotychczasowych ustaleń, do skandalicznego zachowania personelu doszło około półtora roku temu. Miejscowe władze medyczne uznały postępowanie lekarzy i personelu pielęgniarskiego za naruszenie dyscypliny, "obraźliwe dla pacjentów".

Ponadto w wydanym komunikacie terenowy oddział służby zdrowia wyraził oburzenie i zdumienie tym, co się stało w szpitalu.

Zobacz zdjęcia, które pracownicy szpitala zamieścili na Facebooku