Zdobywcy medali narzekają, że nagrody, które zdobyli na Uniwersjadzie w Rosji, rozpadają się zaraz po wręczeniu. Na psujące się odznaczenia poskarżył się Rosjanin, zdobywca złotego medalu, i Chińczyk, który zdobył brąz. Ich nagrody rozpadły się na dwie części. Rosyjskiemu producentowi nakazano natychmiast sprawdzić wytrzymałość trzech tysięcy medali, czyli całej partii.

Rosjanie prezentując medale przekonywali, że użyli unikalnych technologi. Medale to połączanie trzech różnego rozmiarów kręgów, symbolizujące wszechświat, ziemię i człowieka. Wykonano je ze stopu miedzi i niklu.

Teraz Goznak z Sankt Petersburga bada całą partię szukając defektów. Producent nie traci jednak pewności siebie i poucza, że medale przygotowane z myślą o Uniwersjadzie są niezwykle złożona konstrukcją i wymagają ostrożnego traktowania.

To bardzo skomplikowany technologicznie wyrób - tłumaczy Natalia Nikifirowa z Goznaku. Jej zdaniem z medalem podobnie, jak ze statuetką Oscara, należy obchodzić się delikatnie i w żadnym wypadku nie dopuszczać do tego by wypadł z rąk. Czyli jednym słowem z medalem należy obchodzić się, jak z jajkiem.