RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosyjska Cerkiew zakłada kluby nocne

Publikacja: Wtorek, 26 kwietnia (18:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Młodzi Rosjanie chętni do pogłębienia życia duchowego będą mogli zamienić wódkę, środki odurzające i taniec na herbatę i dyskusje o przeczytanych książkach w nocnych klubach zakładanych przez rosyjską Cerkiew. Kluby mogłyby być otwarte nawet do 5 rano.

To koncepcja klubu dla ludzi, którzy są zainteresowani czytaniem, dyskutowaniem, myśleniem i kontaktami z innymi ludźmi - oświadczył szef Departamentu Współpracy Cerkwi ze Społeczeństwem protojerej Wsiewołod Czaplin.

Naprawdę nocny klub to niekoniecznie miejsce, gdzie panuje rozpusta, pijaństwo i narkomania - zaznaczył duchowny.

Prawosławie w Rosji to religia dominująca, a znaczenie Cerkwi rośnie od czasu upadku w r. 1991 oficjalnie ateistycznego Związku Radzieckiego.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: