Zmieniający się model rodziny, związki homoseksualne "stanowią dzisiaj nowe wyzwania", które są czasem wręcz trudne do zrozumienia. Dzieciom z takich związków nie należy "podawać szczepionki przeciwko wierze" - uważa papież Franciszek. Jego słowa z listopadowego spotkania z przełożonymi zakonów ujawniło jezuickie pismo "Civilta Cattolica".

Papież zadzwonił do klasztoru. "Dlaczego nie odbieracie?"

Do mediów wyciekło nagranie z automatycznej sekretarki w klasztorze karmelitanek bosych w hiszpańskiej Lucenie, na którym słychać papieża Franciszka. "Co takiego ważnego robicie, że nie możecie odebrać telefonu?"- pyta na nim następca Benedykta XVI. czytaj więcej

Podczas rozmowy ze 120 przełożonymi generalnymi zakonów papież mówił o wyzwaniach edukacji. Podzielił się swymi doświadczeniami z pracy duszpasterskiej w rodzinach w Buenos Aires. Przypominam sobie przypadek bardzo smutnej dziewczynki, która wyznała swojej nauczycielce powód swego stanu ducha, mówiąc: "Narzeczona mojej mamy mnie nie kocha" - mówił papież. Podkreślał również, że "procent uczniów, którzy mają rodziców w separacji, jest bardzo wysoki".

Sytuacje, w jakich dzisiaj żyjemy, stawiają nowe wyzwania, które niekiedy są dla nas trudne do zrozumienia - stwierdził Franciszek. Jak głosić Chrystusa tym chłopcom i dziewczętom? Jak głosić Chrystusa pokoleniu, które się zmienia? Trzeba uważać, by nie podać im szczepionki przeciwko wierze - podsumował.

(edbie)