BMW Sauber - team Roberta Kubicy - buduje pojazd, którym w przyszłym roku chce wygrać Formułę 1. Szef zespołu Mario Theissen poinformował, że w tym sezonie BMW już osiągnął cele i zamierza skupić się na odpowiednim przygotowaniu bolidu do wyścigów w 2008 r.

Do zakończenia sezonu 2007 zostały trzy wyścigi - o GP Japonii - w najbliższą niedzielę, GP Chin i GP Brazylii. Drużyna BMW udowodniła, że jest trzecią siłą F1 - po McLarenie i Ferrari. Po pozbawieniu McLarena punktów w wyniku skandalu szpiegowskiego jest niemal pewne, że BMW zajmie drugie miejsce w mistrzostwach świata konstruktorów. Kierowcy - Nick Heidfeld i Kubica, zajmują piąte i szóste miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Wydaje się, że wyprzedzamy nasz plan rozwoju. Ze względu na doskonałe wyniki w bieżącym sezonie możemy skoncentrować się na nowym samochodzie - wyjaśnił Theissen. BMW testuje już nowe elementy konstrukcyjne bolidu, który w przyszłym roku chce walczyć o prymat na torach F1. Ostatni krok na szczyt jest zwykle najtrudniejszy. Musimy pamiętać, że Ferrari i McLaren to twarde orzechy do zgryzienia - studzi jednak nadzieje kibiców Theissen.