Kobiety upoważnione do takiego przywileju otrzymywałyby, na podstawie zaświadczenia lekarskiego, specjalną plakietkę na samochód. Ciężarnym kobietom bardzo spodobał się ten pomysł. To byłoby wspaniałe, zwłaszcza w miejscu zamieszkania, ponieważ jeśli coś niesiesz, zawsze może się coś wydarzyć. Szczególnie zimą, kiedy łatwo można się poślizgnąć - powiedziała pani w 7. miesiącu ciąży.
Jednak niektórzy panowie, nie podchodzą do tego pomysłu z takim entuzjazmem. Niech Bóg im błogosławi, kochamy je za to, że stają się mamami i zachodzą w ciążę, ale mogą przecież wziąć trochę odpowiedzialności wtedy, gdy są w ciąży - stwierdził jeden z mieszkańców Nowego Jorku.