Luis Aragones będzie przez najbliższe dwa lata trenerem tureckiego klubu Fenerbahce Stambuł - poinformowała strona internetowa zespołu. Obecny selekcjoner reprezentacji Hiszpanii obejmie drużynę po zakończeniu piłkarskich mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii.

Szczegóły finansowe transakcji zostaną dopracowane dopiero po turnieju. Samo ogłoszenie zmiany było jednak zaskakujące - w przeddzień półfinałowego meczu Hiszpania - Rosja.

W podobnej sytuacji na ME znalazł się Luis Felipe Scolari, który jeszcze w trakcie trwania turnieju został szkoleniowcem Chelsea Londyn. Portugalia odpadła z zawodów po przegranej z Niemcami, ale trener zapewniał, że nie wpłynęła na to informacja o objęciu przez niego nowego stanowiska.

69-letni Aragones jest najstarszym wśród selekcjonerów ekip uczestniczących w Euro 2008. Przed turniejem zapowiadał, że opuści reprezentację Hiszpanii bez względu na uzyskane wyniki. Szkolił ekipę z Półwyspu Iberyjskiego od 2004 roku.

W Fenerbahce Aragones zastąpi Zico. Brazylijczyk pracował tam przez dwa lata i wywalczył w 2007 roku mistrzostwo Turcji, a rok później doprowadził zespół do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.