Po czterech dniach ciężarna księżna Kate wyszła ze szpitala Króla Edwarda VII w Londynie. Żona księcia Williama trafiła tam w poniedziałek z powodu ostrych porannych nudności. Dwór królewski poinformował, że czuje się już lepiej, lecz w najbliższym czasie będzie musiała odpoczywać.

Księżna Cambridge uśmiechając się opuściła szpital wychodząc z księciem Williamem. W ręce trzymała bukiet żółtych róż. Para książęca opuszczając klinikę nie rozmawiała z dziennikarzami i odjechała na odpoczynek do londyńskiego pałacu Kensington. Wcześniej Kate podziękowała personelowi szpitala za opiekę i przyjęcie.

30-letnia księżna ma teraz przez pewien czas odpoczywać. Według pałacu królewskiego jest w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Mediom pozostają więc dywagacje na temat orientacyjnej daty narodzin trzeciego w kolejce spadkobiercy brytyjskiego tronu.

Radość w rodzinie królewskiej

Radości po wyjściu na jaw informacji o ciąży Kate nie kryli królowa Elżbieta II i jej małżonek książę Filip. Jesteśmy zachwyceni - napisali w krótkim oświadczeniu. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron napisał na Twitterze, że "Kate i William będą na pewno wspaniałymi rodzicami". Życzył im także wszystkiego najlepszego.

Pierwsze dziecko Williama i Kate będzie trzecie w kolejce do brytyjskiego tronu. William, wnuk królowej Elżbiety, jest drugi do sukcesji. W zeszłym roku Wielka Brytania i inne kraje Wspólnoty Narodów (Commonwealth), w których królowa Elżbieta II pełni rolę szefa państwa, zmieniły zasady dziedziczenia tronu, zgodnie z którymi pierwszeństwa nie mają już synowie.