Książę William i księżna Cambridge Catherine spędzą pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia u jej rodziców w Bucklebury. O decyzji spodziewającej się potomka pary poinformował Pałac św. Jakuba.

Decyzję o spędzeniu świąt u rodziców księżnej, Carole i Michaela Middletonów, młodzi podjęli przy aprobacie królowej i jej małżonka, księcia Filipa - zapewniono w komunikacie.

Święta u rodziców Catherine obchodzone będą w rodzinnej atmosferze, z udziałem rodzeństwa księżnej, Pippy i Jamesa. Choć kancelaria pary książęcej bardzo oszczędnie poinformowała o świątecznych planach Williama i Kate, jej siostra Pippa zdradziła kilka rodzinnych zwyczajów. W artykule dla magazynu "Spectator" napisała m.in., że pan domu, Michael, ma zwyczaj co roku przebierać się w zaskakujące kostiumy, np. w strój zawodnika sumo.

Middletonowie, podobnie jak miliony Brytyjczyków, zapewne obejrzą doroczne bożonarodzeniowe orędzie Elżbiety II. W tym roku monarchini po raz pierwszy nagrała swoje telewizyjne przemówienie w technologii 3D.

Księżna odpoczywa w pałacu


Catherine, która na początku grudnia trafiła na kilka dni do szpitala z powodu ostrych nudności, odpoczywa od tego czasu w londyńskim pałacu Kensington; w związku ze stanem zdrowia 30-letnia księżna musiała odwołać swe oficjalne obowiązki.

Tradycyjnie członkowie rodziny królewskiej spędzają święta w posiadłości królowej Elżbiety II, Sandringham, w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii, gdzie zostają aż do lutego. W ubiegłym roku Kate i William tam właśnie obchodzili Boże Narodzenie.