Księżna Kate i książę William spodziewają się dziecka! Taką informację przekazał Pałac świętego Jakuba. Księżna Cambridge jest w szpitalu z powodu porannych mdłości, jakie towarzyszą pierwszym miesiącom ciąży.

Jesteśmy zachwyceni - napisali w krótkim oświadczeniu królowa Elżbieta II i jej małżonek książę Filip. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron napisał na Twitterze, że "Kate i William będą na pewno wspaniałymi rodzicami". Życzył im także wszystkiego najlepszego.

Księżna przebywa obecnie w szpitalu z powodu porannych mdłości. Ale - jak czytamy w oświadczeniu w Pałacu Buckingham - nie ma powodów do niepokoju, bo "wszystko jest w porządku". Nie podano natomiast, kiedy księżna urodzi swoje pierwsze dziecko. Według BBC, prawdopodobnie w maju.

Pierwsze dziecko Williama i Kate będzie trzecie w kolejce do brytyjskiego tronu. William, wnuk królowej Elżbiety, jest drugi do sukcesji. W zeszłym roku Wielka Brytania i inne kraje Wspólnoty Narodów (Commonwealth), w których królowa Elżbieta II pełni rolę szefa państwa, zmieniły zasady dziedziczenia tronu, zgodnie z którymi pierwszeństwa nie mają już synowie.

Ślub stulecia!

Książę William i Kate Middleton zaręczyli się w październiku 2010 roku podczas wycieczki do Kenii. William podarował Kate pierścionek zaręczynowy, który książę Karol podarował księżnej Dianie kilkanaście lat wcześniej.

Ślub odbył się 29 kwietnia 2011 roku. W uroczystości w Opactwie Westminsterskim  uczestniczyło 1,9 tys. gości, a przejazd ślubnego orszaku obserwowało około miliona mieszkańców Londynu i turystów. Oprawę zapewniło tysiąc żołnierzy różnych formacji i 6 orkiestr wojskowych. Porządku pilnowało ok. 5 tys. policjantów w mundurach i po cywilnemu.

Sieć BBC podała, że w samej Wielkiej Brytanii książęcy ślub oglądały ponad 24 miliony ludzi. Na całym świecie przed telewizorami zasiadły prawie dwa miliardy.