Policjanci odnaleźli w poniedziałek kangurzycę, która uciekła w miniony czwartek z zoo w Oshawie. Poinformowała o tym w poniedziałek policja regionu Durham.

"Policjanci zauważyli poszukiwanego kangura dziś rano około godz. 3. Policjanci skontaktowali się z jego opiekunami i udało im się bezpiecznie zatrzymać zwierzę ok. godz. 6 rano. Kangur zostanie zbadany przez pracowników zoo, ale wydaje się, że nic mu się nie stało" - podano w komunikacie policji regionu Durham, zamieszczonym na platformie X (d. Twitter).

Dziennik "The Toronto Star" podał, że kangurzycę znaleziono w północnych rejonach miasta Oshawa, godzinę drogi na wschód od Toronto.

Poszukiwania zwierzęcia trwały od czwartku, gdy kangurzyca uciekła z zoo w Oshawa, gdy zatrzymał się tam kierowca wiozący dwa kangury do prowincji Quebec, żeby zwierzęta mogły odpocząć.

W pościgu nieskuteczne okazały się nawet drony, z kamerami rejestrującymi ciepło - nie zlokalizowano zwierzęcia.

Dla pracowników zoo zmartwieniem była pogoda. Media cytowały dyrektora zoo w Oshawa Camerona Preyde, który mówił, że kangury mogą wytrzymać temperatury do minus 10 st. C. W ciągu minionych kilku nocy temperatura nie przekraczała 1 - 2 stopni.