RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japonia nakłada dodatkowe sankcje na Iran

Publikacja: Piątek, 3 września (06:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Japonia nałożyła dodatkowe sankcje na Iran za kontynuowanie programu nuklearnego. Władze w Tokio nie zawahały się przed ich rozszerzeniem, mimo że importują sporo ropy z Iranu.

Japonia poszła w ślady USA i Unii Europejskiej. Nowe sankcje wychodzą poza restrykcje zarządzone przez Radę Bezpieczeństwa ONZ i przewidują zakaz transakcji bankowych z wyznaczonymi irańskimi bankami oraz nowych inwestycji w sektorze energetycznym.

Iran jest obecnie czwartym największym dostarczycielem ropy naftowej dla Japonii, po Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Katarze. W 2009 roku Japończycy sprowadzali z Iranu 421 tys. baryłek dziennie.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: