Francuski Zorro zemścił się na pazernej firmie ubezpieczeniowej - wystawił jej czek ważący ponad 300 kilogramów. Rzemieślnik z Lyonu wyrzeźbił kwit w wielkim głazie, który spółka ubezpieczeniowa będzie musiała przetransportować do banku ciężarówką. Wydaje się, że to żart, ale francuscy prawnicy zapewniają, że ten nietypowy środek płatniczy jest legalny.

Według francuskiego prawa czek można wypisać na dowolnie wybranym przedmiocie. Trzeba tylko spełnić kilka warunków - na kwicie musi widnieć nazwa banku, numer konta, a także nazwisko i podpis osoby, która chce w ten sposób komuś zapłacić pewną sumę pieniędzy.

Oburzony rzemieślnik wyjaśnił, że podobnie jak Zorro zamierza bronić biednych ludzi, a dokładnie klientów, których nieuczciwa spółka ubezpieczeniowa naraziła na poważne straty finansowe. Chce, by pracownicy tej ostatniej nieźle się teraz namęczyli, by zainkasować pieniądze. Mężczyzna jednego jednak nie przewidział - do sądu zaskarżył go sam bank, którego znak firmowy został wyrzeźbiony na głazie - to akurat jest nielegalne.