Linie Air France zapowiedziały, że nie uziemią czterech maszyn Airbus A380. Zrobiły to australijskie linie Qantas, po tym jak w jednej z maszyn wybuchł silnik. Został odłączony. Samolot awaryjnie, ale bezpiecznie wylądował w Singapurze. Na pokładzie było 459 osób.

Francuski przewoźnik poinformował, że samoloty w jego barwach są wyposażone silniki wyprodukowane przez konsorcjum Pratt and Wittney, General Electric i Safran. Sześć maszyn Qantas ma silniki Rolls Royce.

Samolot australijskich linii Qantas, który w dramatycznych okolicznościach stracił jeden z silników nad Indonezją, awaryjnie, ale bezpiecznie wylądował w Singapurze. Na pokładzie Airbusa A380 było 459 osób. Podczas lądowania nikt z 433 pasażerów i 26 członków załogi nie ucierpiał - zapewnił rząd Australii.

Wcześniej nadchodziły dramatyczne wiadomości o locie QF32 z Singapuru do Sydney. Agencje poinformowały, że australijska maszyna eksplodowała nad indonezyjską wyspą Batam. Świadkowie, na których się powoływały, mówili, że słyszeli potężny huk i widzieli jak na ziemię spadają kawałki samolotu.