Jak informuje irlandzka policja, w sobotę zatrzymano dwudziestokilkuletniego mężczyznę. To już piąta osoba zatrzymana w związku z podejrzeniem o związki ze śmiercią 39 ludzi znalezionych w środę w naczepie ciężarówki w południowo-wschodniej Anglii.

Według irlandzkiego nadawcy publicznego RTE podejrzanego zatrzymano w porcie w Dublinie, w sobotę rano. Miał tam przypłynąć promem z Francji. Policja ma go przesłuchiwać w sprawie naczepy, w której znaleziono w środę 39 ciał.

Zatrzymanego, pochodzącego z Irlandii Północnej, poszukiwała policja brytyjska.

Wcześniej w sprawie zatrzymano 4 osoby

Wszystkie cztery zatrzymane wcześniej osoby, to Brytyjczycy.

W piątek aresztowano mężczyznę i kobietę, a także 48-letniego mężczyznę z Irlandii Północnej. Wszyscy są podejrzani o przemyt ludzi i zabójstwo. Wcześniej aresztowano z kolei 25-letniego kierowcę ciężarówki, który też mieszka w Irlandii Północnej.

W czwartek funkcjonariusze przeszukiwali dwie nieruchomości w Irlandii Północnej, aby zbadać, czy w sprawę przemytu ludzi były zaangażowane zorganizowane grupy przestępcze.

Choć początkowo informowano, że wszystkie ofiary to Chińczycy, obecnie brytyjska policja nie wyklucza, że wśród zabitych są też obywatele Wietnamu. Brytyjczycy współpracują w tej kwestii z wietnamską dyplomacją.

Szczątki wszystkich 39 zabitych są już w kostnicy i czekają na autopsję oraz identyfikację. Policja podała, że przy ofiarach znaleziono niewiele dokumentów.

Ofiarami mogą być Wietnamczycy

W czwartek brytyjska policja informowała, że wszystkie 39 osób, których zwłoki znaleziono w nocy z wtorku na środę w naczepie ciężarówki, były obywatelami Chin. Jednak już kolejnego dnia, rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying powiedziała w Pekinie, że narodowość ofiar nie została jeszcze potwierdzona.

Tego samego dnia ambasada Wietnamu w Londynie potwierdziła, że skontaktowała się z brytyjską policją. Pojawiły się podejrzenia, że jedna z kobiet, których ciała znaleziono w ciężarówce, jest Wietnamką.

Organizacja reprezentująca społeczność wietnamską w Wielkiej Brytanii dostała zdjęcia 20 osób, które zaginęły w tym czasie, gdy znaleziono ciężarówkę z ciałami. Są to zaginieni w wieku od 15 do 45 lat.

Więcej o sprawie możesz przeczytać TUTAJ>>>