RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

US Open: Serena Williams w ćwierćfinale

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykanka Serena Williams po zwycięstwie nad Serbką Aną Ivanovic 6:3, 6:4 awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open (pula nagród 22,063 mln dol.) w Nowym Jorku. Jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Anastazja Pawliuczenkowa.

Prawie 30-letnia Williams pewnie zmierza po swój czwarty triumf na kortach Flushing Meadows. Poprzednio triumfowała tu w latach 1999, 2002 i 2008. W obecnej edycji w czterech spotkania nie przegrała jeszcze seta, tracąc ledwie 17 gemów.

Pawliuczenkowa z kolei po raz drugi w karierze osiągnęła ćwierćfinał w imprezie Wielkiego Szlema. W tym roku grała w najlepszej ósemce na paryskim Roland Garros, a teraz miejsce w tej fazie rywalizacji wywalczyła pokonując rozstawioną z numerem siódmym Włoszkę Francescę Schiavone 5:7, 6:3, 6:4.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: