RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

UEFA ukarała Legię za zachowanie kibiców

Publikacja: Środa, 14 sierpnia (13:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała Legię Warszawa zamknięciem "Żylety" na mecz ze Steauą Bukareszt. Klub musi też zapłacić 45 tysięcy euro kary.

Karę na stołeczny klub nałożono w związku z incydentem podczas rozegranego 17 lipca meczu z walijskim zespołem The New Saints FC. Podczas spotkania wygranego przez Legię 3:1 jej kibice odpalili na trybunach race.

Przedstawiciele Legii Warszawa informują, że analizują uzasadnienie decyzji UEFA i chcą się od niej odwołać. "Klub nie podjął decyzji o zmianie zasad sprzedaży biletów na rewanżowy mecz IV rundy kwalifikacji Champions League ze Steauą Bukareszt 27 sierpnia" - napisano w specjalnym oświadczeniu.

(mn)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: